+ Reply to Thread
Stranica 1 od 10 123456789 ... PosljednjePosljednje
Prikaz rezultata 1 do 10 od 96

Diskusija: Maltezer

Mirela2007
    Gost

Smile Maltezer

Pozdrav svima,

otvaram novu temu pod imenom maltezer. Nadam se da ce se prikljuciti svi oni koji imaju maltezera, a i oni koji ga nemaju, a zele o njima nesto da saznaju.
    Ja imam maltezera, koji ce za koji dan napuniti godinu dana. Iskreno najljepsi su psi koje sam ikada vidjela.

Eto toliko za sada, voljela bih da se javite ljudi ako imate maltezera, mozda naucimo jedni od drugih po nesto.

Pozdrav.

Nirvana
    Gost

Standardno maltezer

I mja imam jednog preslatkog maltezera, zove se TOBY, napunio je godinu dana 23.03. Mislim da ih u Sarajevu ima jako puno i da ce nam ova tema dobro doci za razmjenu iskustava! Ja u sustini nemam nekih velikih problema, osim sto je moj TOBY jako "ziv" i ne mogu ga nigdje pustiti bez povodca. Eh, da, u zadnje vrijeme mu je dosadila ona pseca hrana pa odbija da je jede. Neznam sta da radim, ako pocnem da mu dajem ovu nasu hranu, gotovo je. Tek onda nece htjeti psecu, a ovako mi ga bude zao kad vidim da nece da jede! Prije deset dana smo ga osisali pa mi izgleda pravo smijesan, kao malo janje. Uskoro cu staviti i neke njegove slike!!!
    Pozdrav svim ljubiteljima pasa a posebno vlasnicima maltezera!

Nirvana
    Gost

Standardno Toby

Evo i jedne slike mog slatkisa!!! Tad je imao 9 mjeseci!

Pantani
    Gost

Standardno

Molio bih da mi neko javi gdje se mogu nabaviti maltezeri i da li je maltezer slican kovrdzavom bisonu
    Rijadb@hotmail.com

Nirvana
    Gost

Standardno maltezer

Maltezera mozes nabaviti tj. kupiti u ZOO centru na Grbavici u Sarajevu.Slican jeste bišonu s tom razlikom sto je maltezer manji, ne opada mu dlaka i nema pseceg mirisa, sto mislim da je jako bitno s obzirom da je kucni pas! Moja preporuka ti je da uzmes zenku, jer ih ima jako malo pa je problem za parenje! Ugodno sa korisnim! Sretno!!!

The lost... carobnjak's Avatar
    Godina
    24

Standardno

Citat Prvi postavio Nirvana
    Maltezera mozes nabaviti tj. kupiti u ZOO centru na Grbavici u Sarajevu.Slican jeste bišonu s tom razlikom sto je maltezer manji, ne opada mu dlaka i nema pseceg mirisa, sto mislim da je jako bitno s obzirom da je kucni pas! Moja preporuka ti je da uzmes zenku, jer ih ima jako malo pa je problem za parenje! Ugodno sa korisnim! Sretno!!!

Mala odmah na parenje misli

Salim se, a kolika je cijena otprilike za takvog kucica???
    N0GOm3TNi S@V3Z

Online Hakuna Matata's Avatar
    U jednoj drzavi, u jednom gradu, u jednoj ulici, u jednoj zgradi na 100 spratu gdje pise moje ime i prezime Hakuna Matata
    Godina
    24

Standardno

PS LJepsi je Yorkshire Terrier

Nije SPAM SAmo kazem Da je ljepsi

طالب Zikeron's Avatar

Standardno

Citat Prvi postavio carobnjak
    Mala odmah na parenje misli

Salim se, a kolika je cijena otprilike za takvog kucica???
    200 km,ma onaj lik je napco cijene do nebesa

Nirvana
    Gost

Standardno cijena maltezera

Ovaj gospodin prije mene ocito ne zna o kojem se psu radi, jer maltezer košta 800 KM - MUŽJAK a 700 KM - ŽENKA! Naravno, govorim o rasnom maltezeru sa dobrim pedigreom! A sto se tice parenja o tome ne razmisljas na pocetku i dok je jos mali, ali kad dode vrijeme za to onda nastaje problem jer zenke NEMA! Pa neceš ga pustiti sa nekim avlijanerom!????

Mirela2007
    Gost

Smile Maltezer

Eh ljudi dugo vam je trebalo da se javite, ja vec bila odustala. Ma salim se, bolje ikad nego nikad.
    Prvo sto se tice cijene, tacno je da je cijena maltezera 800 KM za muzjake, a 700 KM za zenke i to su cistokrvni maltezeri sa dobrim rodovnikom.
    Nirvana, sto se tice hrane, ja sam svog odhranila na njihovoj hrani, ali vjeruj mi, mozes slobodno da mu das i kucnu hranu, nemoj da se brines, moj i danas jede obadvoje, znaci nekad jede svoju hranu, a nekad kucnu. Naleti mu dan pa nece nijednu, ali to ne znaci da je bolestan, nego mu se jednostavno ne jede. Ja sam pitala veterinara, jednostavno mu ostavi hranu u njegovoj zdjelici i on ce je pojesti kada bude gladan. Imam osjecaj da su jako izbirljivi sto se tice hrane. Recimo ja sam isprobala sve vrste konzervi, ali on mozda danas jede samo dvije vrste, od silnih kontervi. Sto se tice kucne hrane, ako se odlucis da mu je dajes, a ja ti to preporucujem, izbjegavaj masno, jer ce dobiti proliv. Moguce je da ce na pocetku ako pocne da jede tu hranu, imati malo proliva, dok se ne navikne, ali nemoj da te to zabrinjava. Pokusaj da mu u njegovu hranu stavis malo kucne hrane pa vidi kako ce da reaguje. Uvijek mu mozes skuhati malo supice i udrobiti hljeba unutra, moj to obozava, ali sve je to stvar navike.
    Ja sam uspijela da nadzem zenku za svog, ali jos su oni mladi. Ustvari zaboravila sam uopste da pitam veterinara koliko treba da su stari da bi se mogli pariti. Znam samo da cu ga morati odvesti u kineoloski savez da ga ocijene prije parenja, da bi njegovi potomci mogli imati uredne papire.

+ Reply to Thread

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Pravila postavljanja poruka

• ne možete postavljati nove teme
  • ne možete postavljati odgovore
  • ne možete postavljati priloge
  • ne možete urediti svoje poruke