+ Reply to Thread
Stranica 6 od 6 PrvoPrvo 123456
Prikaz rezultata 51 do 59 od 59

Diskusija: iskustva sa dijetama

CoCo*
    Gost

Standardno

Citat Prvi postavio John W.
    Najlakse je smrsati. Prespavas dan, i eto, vec si na gubitku.

Treba znati granicu, mogucnost. Jer sto se prije smrsa, sve se lakse kg vracaju. Postepeno, pomalo i onda je sve dobro.
    Kako to? Meni je najlakse dobiti kile

EndingTheme
    Gost

Standardno

Pa nije problem smrsati, problem je smrsati a da zadrzis tu tezinu, da ostanes u takvom stanju.

Zavezes si ruke pola dana, drugo pola i noc spavas, i eto, vec si izgubio nesto od kg. Sutra ustanes, uzmes mrvicu, odes u setnju, pijes puno vode, setas, vratis se umoran i na spavanje. I opet gubis. Al' onda dodje next jutro, pa jedes za pet dana. O tome pricam.

HPnx9420
    Gost

Standardno

Vjeruj mi da ne možeš smršati ako ćeš jesti. Samo dijeta ti tu može pomoći. Sve što sadrži mnogo kalorija zaboravi da uopšte postoji! Moraš jesti što manje količinski i gladovati jedan mjesec kao logoraš da bi skinula tih 15 kg. Imam prijatelja koji je za 3 mjeseca skinuo 40 kg, ali kada je prestao sa dijetom za mjesec i pol svaki kilogram se vratilo jer nije pazio koliko jede.
    Medicinski gledano samo dijeta ti tu može pomoći, trčanje tu i tamo, jer broj masnih stanica uvijek ostaje isti u tvom organizmu, one samo rastu kada imaš više kg i smanjuju se kada smršaš. Na zapadu osobe sa prejeranom kilažom rade operacije na želudcu i crijevima te liposukciju, ali to je ovdje skupo i teško izvodivo. Sretno sa dijetom i ako misliš da smršaš jedi kao da je 1993.

CoCo*
    Gost

Standardno

Citat Prvi postavio John W.
    Pa nije problem smrsati, problem je smrsati a da zadrzis tu tezinu, da ostanes u takvom stanju.

Zavezes si ruke pola dana, drugo pola i noc spavas, i eto, vec si izgubio nesto od kg. Sutra ustanes, uzmes mrvicu, odes u setnju, pijes puno vode, setas, vratis se umoran i na spavanje. I opet gubis. Al' onda dodje next jutro, pa jedes za pet dana. O tome pricam.
    Tamo moze... A ovo je bas problem kod vecine..

morenit@
    Gost

Standardno

draga moja mani se ti dijeta...preskakanjem tvari potrebnih organizmu mozes si samo nasteti...jedi normalno,ali pazi sta jedes!
    umjesto bijelog jedi crni hljeb,umjesto mesa pecenog u litrima ulja jedi ga lesho(kuhanog u loncu), bijeli secera izbaci iz upotrebe..
    hrani se pravilno i posveti se malo fizickim aktivnostima,unosi puno tekucine u organizam i vidjet ces da ces smrsati

Ico
    Gost

Standardno

Citat Prvi postavio morenit@
    draga moja mani se ti dijeta...preskakanjem tvari potrebnih organizmu mozes si samo nasteti...jedi normalno,ali pazi sta jedes!
    umjesto bijelog jedi crni hljeb,umjesto mesa pecenog u litrima ulja jedi ga lesho(kuhanog u loncu), bijeli secera izbaci iz upotrebe..
    hrani se pravilno i posveti se malo fizickim aktivnostima,unosi puno tekucine u organizam i vidjet ces da ces smrsati
    ...i umjesto bijelog secera moze konzumirati smedji jer navodno je zdraviji i ima dijetalnu funkciju

lady-d
    Gost

Standardno

Citat Prvi postavio Mrs.Mia_Wallace Pregledaj poruku
    Ovaj carobnjakov fazon sa znojenjem zbilja pomaze, mada Mona je u pravu. Da bi izbjegla eventualna ostecenja koze, kupi Afroditine hlace za znojenje (ako mozes prezaliti 35 km, ja sam ih jedva prezalila, ali isplatilo se). Ispod obuces nesto tipa helanke da upijaju znoj (ili neku tanju trenerkicu ako neces izlaziti vani) i za pocetak, ako ti je bezze odmah poceti sa trcanjem, usisavati ili baviti se bilo kakvom drugom fizickom aktivnoscu.
    Ja sam ih kupila prije dvije-tri godine i jos su u zivotu. Mislim da se jos uvijek proizvode.
    A sto se dijete tice, pokusaj kupus dijetu. Jedes kupus skuvan na vrlo malo ili bez imalo ulja. Mozes jesti kad god hoces i koliko god hoces, i tako sedam dana. Pomaze!
    Eto... samo ti nama istraj u svojoj namjeri da se rijsis tih suvisnih kilograma i sve ce biti ok. Ne odustaj!
    ej znam da te citiram tek nakon gotov godinu dana al mozes mi molim te reci gdje si nabavila te afroditine hlace, jer i ja ih zelim kupiti a pojma nemam gdje da trazim

Eliza
    Gost

Standardno

Glupo je kad neko kaze: prabao/la sam sve dijeta i nista mi ne pomaze.
    Ne pomaze samo ako se ne pridrzavas i odustanes nakon par dana. Salo se ne moze istopit dijetom. Salo se topi fizickom aktivnoscu. Kombinacija umjerene i zdrave ishrane (bez sokova, slatka, masne hrane i jela u 2 navecer) i fiizicke aktivnost 100% daje rezultate.
    A kilazu ces sigorno vratiti ako nakog toga ponovo nastavis da jedes u velikim kolicinama i nezdravo. Za dugorocan rezultat moras dugorocno vodit racuna, ne sezonski

Eliza
    Gost

Standardno

Ja incace nisam pobornik dijeta koje ti tacno kazu sta i kad da jedes jer ces se nakon dijete kad tad vratit 'normalnijoj' ishrani.
    Najbolje se rijesit hljeba (mozes malo za dorucak ili rucak, mada ga je bolje zamijenit dvopekom..ako mozes).
    Nista przeno jesti (ako recimo piletinu ne mozes jesti kuhanu onda je samo oblozis aluminijkom folijom i u rernu...fino se ispece u vlastitoj masnoci).
    Onda, jedes integralnu rizu, krompir ne jesti s hljebom nikad. Pavlaka, zuti sir, sudzuk...sve to izbacit. Zeleni caj je jako dobar (pij casu dnevno, s medom, jer je sam ruzan, a secer...ne smijes ).
    Navece kad ogladnis uzmes neko voce ili kornflakes, musli (dok ne naviknes organizam).
    E sad, ima tu jos stvarcica al to je ugrubo, i to je ono sto mene drzi u formi od srednje.

+ Reply to Thread

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Pravila postavljanja poruka

• ne možete postavljati nove teme
  • ne možete postavljati odgovore
  • ne možete postavljati priloge
  • ne možete urediti svoje poruke