+ Reply to Thread
Stranica 1 od 6 123456 PosljednjePosljednje
Prikaz rezultata 1 do 10 od 53

Diskusija: Nedostatak secera

Registered User HARUN_FCB's Avatar
    Godina
    23

Standardno Nedostatak secera

Kad igram nogomet npr... moram cesto sjesti , popiti neki sok ili pojesti neku cokoladu.Jer inace mi se vrti u glavi i padam u nesvijest. Je li ovo normalno, ako nije sta trebam uraditi jer pocinje mi ici na zivce ovo? Za prvi maj kad smo igrali ja pao u nesvijest i kad sam ustao pojeo 2 cokolade , nastavio igrati

BIHnet Korisnik Roxas's Avatar
    Godina
    24

Cool

E sad...Teško je to reći bez pregleda! Inače, samim igranjem fudbala se znojiš. A u znoju se nalazi Na, tako da je moguće da poremetiš ravnotežu Na i K (tzv. mehanizam Natrij-Kalijeva pumpa). Onda je Na u manjoj količini u vanćelijskom prostru a K je u većoj količini u ćeliji u odnosu na Na...Al´ nema mi to neke veze sa čokoladama...Iako ima sa sokom, mislim. Posjeti ti doktora, moj savjet, pa sigurno utvrdi razlog.

Registered User unknown123's Avatar

Standardno

Citat Prvi postavio FC_BARCELONA Pregledaj poruku
    Kad igram nogomet npr... moram cesto sjesti , popiti neki sok ili pojesti neku cokoladu.Jer inace mi se vrti u glavi i padam u nesvijest. Je li ovo normalno, ako nije sta trebam uraditi jer pocinje mi ici na zivce ovo? Za prvi maj kad smo igrali ja pao u nesvijest i kad sam ustao pojeo 2 cokolade , nastavio igrati
    stari, piči doktoru... a ako ti kaze da ne mozes vishe igrati nogomet, e jebi ga...onda se ubij... jer cemu zivot bez nogometa...GLORY GLORY MANUTD!!! salim se salim... nista, mozda i srce pumpa nedovoljno krvi... ... pa dodje do poremecaja i nekih ostalih funkcija... uradi EKG ... ozbiljno

Registered User unknown123's Avatar

Standardno

Citat Prvi postavio unknown123 Pregledaj poruku
    stari, piči doktoru... a ako ti kaze da ne mozes vishe igrati nogomet, e jebi ga...onda se ubij... jer cemu zivot bez nogometa...GLORY GLORY MANUTD!!! salim se salim... nista, mozda i srce pumpa nedovoljno krvi... ... pa dodje do poremecaja i nekih ostalih funkcija... uradi EKG ... ozbiljno
    i pusti te piz*arije Natrij Kalij... ...

Godina
    23

Standardno

a nije sad to meni bas uvijek stalno, najvise kad sam ljut. i onda mi bude muka i kazem , padam u nesvijest dok ne pojedem nesto slatko...

EndingTheme
    Gost

Standardno

To sto padas u nesvijest, ne mora znaciti da ti je nivo secera u krvi nizak. Moj ti je savjet da odes doktoru na analizu krvi jer postoji mogucnost da si anemican. Inace, coca - cola najbrze dize secer, za nekih 10-ak minuta digne ga za par mmol/L.

web wizard
    Gost

Standardno

Cvekla, mrkva i jabuka - pravi sokove i bit ćeš Zdravko Dren

Godina
    23

Standardno

Citat Prvi postavio EndingTheme Pregledaj poruku
    To sto padas u nesvijest, ne mora znaciti da ti je nivo secera u krvi nizak. Moj ti je savjet da odes doktoru na analizu krvi jer postoji mogucnost da si anemican. Inace, coca - cola najbrze dize secer, za nekih 10-ak minuta digne ga za par mmol/L.
    Isao sam i doktoru, kaze da mi je krv odlicna, iako izgledam blijedo i anemicno... mada sad sam normalan . a svaki dan popijem cca 2 l Coca Cole ... kazu da je stetno al jbga ... ne znam koliko je stetno. da nije do toga ?

EndingTheme
    Gost

Standardno

Citat Prvi postavio FC_BARCELONA Pregledaj poruku
    Isao sam i doktoru, kaze da mi je krv odlicna, iako izgledam blijedo i anemicno... mada sad sam normalan . a svaki dan popijem cca 2 l Coca Cole ... kazu da je stetno al jbga ... ne znam koliko je stetno. da nije do toga ?
    To sto popijes 2 L Coca Cole, secer ti uopce ne bi treba biti nizak. Koliki ti je secer na nalazu?

rakunjin
    Gost

Standardno

Svjetska zdravstvena organizacija već neko vrijeme šalje alarmantna upozorenja o prijetnji globalne epidemije dijabetesa, a tema je to o kojoj naveliko pišu i mediji. Istovremeno, valjda tipično za vrijeme u kojem živimo, potrošnja šećera po stanovniku raste i sve je više proizvoda u kojima je šećer bilo glavni bilo sporedni sastojak.

Ljudi uglavnom odbijaju pomisao na to da su ovisni o šećeru. No, jednostavan eksperiment može dokazati suprotno: stavite li malu količinu šećera na jezik osjetit ćete njegovu slatkoću, no treći ili četvrti put nećete više osjetiti slatki okus. Da bi se osjetio slatki okus količina šećera se mora povećati. Ukoliko se svakodnevno koriste namirnice koje sadrže bijeli šećer, gubi se osjećaj i povećava se količina koja se konzumira. U razvijenim zemljama u svijetu količina šećera po osobi godišnje iznosi 60 kg!
    Kada god pitate nekoga da li jede šećer i koliko, dobit ćete sljedeći odgovor: ja ne jedem puno šećera , ili ja jedem malo šećera, ili samo onaj šećer koji stavljam u kavu i to je sve.
    No, važno je znati da se šećer nalazi: u svim gaziranim napicima, sokovima, keksima i drugim slatkišima, konzerviranoj hrani, kruhu, pivu, cigaretama, majonezi i različitim preljevima, kečapu, dimljenoj šunki, suhomesnatim proizvodima, gotovim juhama, čipsu od krumpira, instant čajevima i instant kavi, itd. itd. , gotovo da je beskonačna lista namirnica koje sadrže bijeli šećer.

uobičajeni proizvod količina sadržaj šećera
    voćni jogurt 150g 4 čajne žlice
    kukuruz u konzervi 100g 2 čajne žlice
    sladoled 1 kugla 2 čajne žlice
    džem 2 čajne žlice 2 i 1/2 čajne žlice

+ Reply to Thread

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Pravila postavljanja poruka

• ne možete postavljati nove teme
  • ne možete postavljati odgovore
  • ne možete postavljati priloge
  • ne možete urediti svoje poruke