+ Reply to Thread
Prikaz rezultata 1 do 5 od 5

Diskusija: Saobracajna nesreca

Registered User unknown123's Avatar

Standardno Saobracajna nesreca

Prije par mjeseci imao sam tesku saobracajnu nesrecu u karlovcu. Neka budala se zapucala u nas... Nisam ja vozio, vec sam isao na put s porodicom. Auto je potpuno unisteno i odsjelo je u HAK-u. Jos je tamo, a tek iduce sedmice imamo pravo na povrat automobila, odnosno onoga sto je ostalo od njega. I normalno, auto je tamo "spavalo" 3 mjeseca, pa sad placamo lezarinu 2000KM racunajuci i prevoz za Bihac.Cak ni advokat to nije uspio srediti... zanima me kako neki ljudi dobiju auto za 10ak dana i nista ne placaju, a nama nije dozvoljeno, vec se izmisljaju kojekakve gluposti. Postoji li nekakav pravilnik u vezi toga, i slicno... ? normalno, osiguranje bi vratilo taj novac... ali to je samo sitnis u odnosu na odstete zbog tjelesnih povreda. Krace receno-nisu htjeli vratiti auto vec ga drzali 3 mjeseca i umedjuvremenu naplacivali lezarinu. Koji je to k???!!!
    dobro došao, unknown123.

Život treba češće miješati da se ne ukiseli!

sibling
    Gost

Standardno

Provjeri HAKov pravilnik, traži od njih ili pogledaj da nema slučajno na internetu. Obrati se i BIHAMKu, možda ti oni mogu dati neki pravni savjet....
    A ležarina se mora platiti, a mislim da se treba čekati rezultat odluke nadležnog suda koji će odrediti ko je kriv i ko će snositi sve troškove....

Registered User unknown123's Avatar

Standardno

Krivac je poznat... taj sto nas je udario. Obavljeno je policijsko vjestacenje, a i sam je priznao krivicu. I sud je poslao dokumente u vezi toga... Ako je kriv, zasto on ne placa lezarinu naseg auta, ili prevoz u Bihac. Doticni gospodin placa kaznu od 1100 KM i to je sve. To mi ne ide u glavu. Mogao nas ubiti, pola familije mi slomio od glave do pete, a on dobio auto nakon 15ak dana. To smdi nevjerovatno... na kraju krajeva, vazna je ziva glava. Meni recimo smeta nepravda, jer to sve smatram nepravednim. + odsteta za auto nije sjela na racun. Advokat sve pokusava, ali ne ide... navodno ce novac "sjesti" u banku iduce sedmice... zar je to tako komplikovano, i zasto, ako su vec poznate sve cinjenice?!?
    dobro došao, unknown123.

Život treba češće miješati da se ne ukiseli!

sibling
    Gost

Standardno

Svaka tjelesna povreda nanesena od strane nekog XY vozača plaća se u skladu sa kategorijom povrede... Ali ima tu još jedan momenat - vama se to desilo u Hrvatskoj, Hrvatski državljanin je oštetio BH državljana, tako da će njihovo pravosuđe naravno biti na njegovoj strani, pogotovo što smo mi njima u rangu sa stokom.....
    Provjeri pravilnik i uzmi njihov zakon o sigurnosti prometa i u njemu moraju biti kaznene odredbe za svaku kategoriju saobraćajne nesreće.

BIHnet Korisnik Killer Copy's Avatar

Standardno

[QUOTE=sibling;894248]Ali ima tu još jedan momenat - vama se to desilo u Hrvatskoj, Hrvatski državljanin je oštetio BH državljana, tako da će njihovo pravosuđe naravno biti na njegovoj strani, pogotovo što smo mi njima u rangu sa stokom.....[QUOTE]

jeste i ja sam to mislio. da si njihov mozda bi bilo drugačije a ovako dobro si prošo, i što kažeš izvuko živu glavu
    Everything will be okay in the end. If it's not okay it's not the end!

(\__/)
    (O.o )
    (> < ) This is Bunny. Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination!

FORZA JUVE

+ Reply to Thread

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Pravila postavljanja poruka

• ne možete postavljati nove teme
  • ne možete postavljati odgovore
  • ne možete postavljati priloge
  • ne možete urediti svoje poruke