+ Reply to Thread
Prikaz rezultata 1 do 9 od 9

Diskusija: mini val?

mask of silence silhouette's Avatar

Standardno mini val?

planiram uskoro i to probati, dosta mi je kremica, sampona i slicnih stvari. htjela sam pitati kako se cijene krecu, koji je "rok trajanja", postoji li mogucnost da, ukoliko mi ne bude odgovarao, vracanja na prvobitno stanje, da se tako izrazim? odnosno nekog ravnanja... pegla i ja= nuzno zlo... utisci?

umalo da zaboravim, radila bih onaj blagi, tek prelomljeni

hajte zene... pomagajte
    als das kind kind war,
    warf es einen stock als lanze gegen den baum,
    und sie zittert da heute noch.

Registered User
    Godina
    28

Standardno

i ja sam htjela taj blagi al kad sam vidjela sta su oni iz Sabica uradili jednoj mojoj jaranici predomislila sam se, rijetko ko to zna izgleda uraditi a da ti ne izgori kosu

Standardno

upravo toga me najvise strah... ali cula sam da postoje neke kiseline koje to uopce i nisu, wtf! poredis li takve i peglu za kosu...

nada zadnja umire...
    als das kind kind war,

Caridad39
    Gost

Standardno

Hmm... Ja sam čitala o tim stvarima, kao trajna, mini val i ko zna šta još sve nema... A sve su to neke različite metode. Ako sam dobro shvatila mini val je dosta blaži od trajne (koju su naše mame i bake/nane stavljale) i manje oštećuje kosu. Može se čak staviti i samo pri korijenu pa se time postiže veći volumen kose. E sad što se tiče tih kiselina, postoje valjda i neke slabije koje manje oštećuju kosu. Jačina mini-vala (koliko sam shvatila ti hoćeš samo blagi) zavisi i od toga koliko dugo kiselina djeluje na tvoju kosu. Zbog toga frizerka provjerava u toku tretmana koliko se kosa uvila. Druga bitna stvar je tretman kose neposredno nakon mini-vala. Možda si vidjela negdje u salonima kad se skinu vikleri kako lokne lijepo izgledaju, no onda dođe frizerka i raščešlja ih, dajući frizuri završni izgled. Kosa se ne smije prati izvjesno vrijeme (zaista ne znam da li se radi o satima ili danima ) da se friz ne bi pokvario i da ne bi završila kao vunena ovčica.
    Što se tiče iskustava sa mini-valom, ja ih lično nemam, ali moja je prijateljica stavljala mini val još u srednjoj školi. Super joj je ispalo, kosa je bila blago uvijena i izgledala je zdravo i prirodno. Uopšte se nije oštetila, a obzirom da je bila zaista blago uvijena, mogla je pustiti da potpuno izraste bez problema. Prelijepo! Druge dvije prijateljice su međutim imale sasvim suprotno iskustvo. Jedna je završila tako što se morala ošišati jako kratko, a druga je zaista izgledala kao ovčica par mjeseci. Maske, kreme, feniranje, ništa nije moglo pomoći jer je kosa bila jako uništena.
    Poenta je u tome da svačija kosa ima drugačiji kvalitet, i da se uvija na sebi svojstven način, tako da frizer kod kojeg odeš mora biti stručnjak, inače će ti upropastiti kosu.
    Ako često farbaš kosu, nipošto ti ne preporučujem mini-val. U slučaju da se ipak odlučiš na to, moraš posebno obratiti pažnju na održavanje kose poslije, tj. regeneratori i pakovanja su onda obavezni, silikonska ulja ili tako nešto, što će kosi dati sjaj i nahraniti je. Sretno!

EndingTheme
    Gost

Standardno

Ja znam da ce ti prelijepo stajati. To je iz mog muskog ugla, dalje se zvizdi.

Standardno

hvala, hvala

sto se farbanja tice, farbam se pune dvije godine, ali vodim racuna o kosi. inace je gusta, dlaka je teza, a i farba djeluje pa voditi racuna je imperativ. sad je dugi paz, ali imam rep duzine... hmmm, kao sto et kaze, do guzice .

frizer kod kojeg radim je dugogodisnji mamin frizer, a ja kod njega idem od '94. sto god da sam zamislila, to mi je uradio, pa nece biti problema. rekla mi je prijateljica da prvo probam sa viklerima, haubom, ali bez kiseline. ubijedjena sam da bi mi i to cuvalo dugo vremena, samo sto je meni mrsko svako par dana to ponovo stavljati... pa cu vidjeti, hvala jos jednom za savjete, samo vi nastavite
    als das kind kind war,

.

Standardno

ccc, moram reći da sam se neki dan isplakala (od smijeha) razmišljajući o riječi 'mini val'...

Nego, kako prođe? Ja nemam potrebe za tim, imam prirodno minivalisanu kosu...Ali moja mama.... nekada je pokušala, nije joj se primilo. Neki dan odem s njom frizeru. Htjela je opet pokušat. crnjaka...frizer joj se nagovori, da samo bi joj samo budala uradila mini val na njenu kosu (gusta i jaka)... Tako da budeš oporezna...

sretno

Don't worry,be happy!!! Woodoo's Avatar

Standardno

Citat Prvi postavio silhouette Pregledaj poruku
    planiram uskoro i to probati, dosta mi je kremica, sampona i slicnih stvari. htjela sam pitati kako se cijene krecu, koji je "rok trajanja", postoji li mogucnost da, ukoliko mi ne bude odgovarao, vracanja na prvobitno stanje, da se tako izrazim? odnosno nekog ravnanja... pegla i ja= nuzno zlo... utisci?

umalo da zaboravim, radila bih onaj blagi, tek prelomljeni

hajte zene... pomagajte
    Zovnucu seku da vam da preporuku.Ne razumijem se bas u wall mini.hehheh

EndingTheme
    Gost

Standardno

Prekucer sam bio s njom, josh nije dala, uci, nema vremena. A i pegla je neki tip konstantno, pa..

+ Reply to Thread

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Pravila postavljanja poruka

• ne možete postavljati nove teme
  • ne možete postavljati odgovore
  • ne možete postavljati priloge
  • ne možete urediti svoje poruke