+ Reply to Thread
Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Prikaz rezultata 1 do 10 od 18

Diskusija: Međugorje

I'm not afraid... SpiritWalker's Avatar
    S a r a j e v o - Glavni grad Bosne i Hercegovine i njen najveći urbani, kulturni, ekonomski i prometni centar
    Godina
    19

Thumbs up Međugorje

Međugorje je jedno od najpoznatijih katoličkih svetišta na svijetu, smješteno u blizini grada Čitluka, u Zapadnoj Hercegovini. Broji oko 4300 stanovnika, a postalo je poznato kroz ukazanja Blažene Djevice Marije, koja se kao fenomen počela javljati 1981. godine. Od tada je ovo hercegovačko mjesto, jedno od najposjećenijih turističkih centara BiH, koje godišnje obiđe oko milijun katolika, ali i drugih kršćana iz cijelog svijeta.

24.6.1981. oko 18 sati djeca: Ivanka Ivanković, Mirjana Dragićević, Vicka Ivanković, Ivan Dragićević, Ivan Ivanković i Milka Pavlović vidjeli su na predjelu zvanom Podbrdo (na brdu Crnica) divnu, mladu ženu s djetetom u naručju. Taj put im ona nije ništa rekla, nego je samo rukom davala znak da joj se približe. Ali oni, iznenađeni i prestrašeni, nisu joj ipak pristupili bliže, iako su odmah pomislili da je to Gospa.

Drugog dana, 25. lipnja 1981. djeca su, po dogovoru, opet u isto vrijeme pošla prema mjestu gdje im se prethodnog dana ukazala Gospa, u nadi da će je opet vidjeti. I odjednom je bljesnulo svjetlo. Djeca su ugledala s njim i Gospu, ali bez djeteta u rukama. Bila je neopisivo lijepa, radosna i nasmijana. Rukama im je davala znak da joj se približe. Djeca su se ohrabrila i došla do nje. Odmah su pala na koljena i počela moliti Oče naš, Zdravo Mariju i Slava Ocu. I Gospa je s njima molila, osim "Zdravo Marijo".
    Poslije molitve počela je razgovarati s djecom. Ivanka ju je najprije upitala za svoju majku, koja je neka dva mjeseca prije toga umrla. A Mirjana je tražila od Gospe neki znak da se vidi da djeca ne lažu i da nisu luda, kako su poneki na njih potvarali.
    Gospa je na kraju otpustila djecu riječima: "Zbogom, anđeli moji!" Prije toga, na pitanje djece hoće li im se opet sutra ukazati, odgovorila je potvrdno naklonom glave.
    Sav taj prizor bio je, po svjedočanstvu djece, neopisiv. Toga dana, od djece koja su prethodnog dana vidjela Gospu, nisu bili na Brdu ukazanja Ivan Ivanković i Milka Pavlović. Umjesto njih došli su Marija Pavlović i Jakov Čolo. Otada se tim šestorma djece, po njihovu svjedočanstvu, Gospa redovito ukazuje. A Milka Pavlović i Ivan Ivanković, koji su bili prvog dana s ostalim vidiocima, više je nikad nisu vidjeli iako su se poslije priključivali ostalim vidiocima u želji opet je vidjeti.

Gospa vidiocima govori 10 velikih tajni, među kojima je i tajna velikog znaka koji će biti trajni dokaz ukazanja, a tajne će se otkriti kad Gospa kaže tako... Vicki je govorila svoj životopis koji dan danas čuva u tri bilježnice... Objavit će ga kad joj Gospa kaže... Ovdje možete pogledat snimak ukazanja vidjelici Mirjani koja ima ukazanja svakog 25. u mjesecu...

Vaše mišljenje ?
    Bez vrijeđanja i skretanja s teme , političkih ovih onih uvreda ... Konkretno me zanima vaše mišljenje !
    Potpisujem se.

Hodaj,nebo strpljive voli Paloma_Picasso's Avatar

Standardno

Moram ispraviti da Medjugorje nije turisticko mjesto od 1981. godine prvo.
    Drugo, meni osobno jako posebno mjesto ako pricamo cisto o Medjugorju.
    Nije mi se Gospa ukazala niti se ukazuje na svakakvim mjestima, da rascistimo, ukazuje se ovim vidiocima u samoci, ne pred narodom ili na drvecu.
    Ali se jednostavno posebno osjecam kada gore odem.
    Jedno je Medjugorje, jedno su ljudi gore koji zele "zgrnuti pare" na racun toga nazalost.
    Jedna zanimljiva stvar koja je istina i koju sam vec napisala negdje jeste da se Medjugorje nije u ratu pojavljivalo na radarima, bio je kao prazan prostor.
    I granate koje su bacene nisu eksplodirale (nijedna).
    Iako Vatikan nije priznao Medjugorje jos, Papa Ivan Pavao II. je izjavio "da sam svecenik, isao bih ispovijedati u Medjugorje".
    Dosta ljudi daje zavjete i ide pjeske u Medjugorje takodjer.
    Nadam se da se ova tema nece pretvoriti u ismijavanje nekakvo i podrugivanje jer nakon toga definitivno odlazim sa ovoga foruma.
    But if You look at me closely,You will see it in my eyes....
    This girl will always find her way

@ALAN FORD
    Gost

Standardno

Na moju sramotu nikada nisam bio u Međugorju, a bio sam u Altötting - najpoznatijem hodočasnom mjestu u Njemačkoj (Schwarzen Madonna)

Tu je inače papa Ivan Pavo II posadio i jednu lipu kao znak poštivanja.

Nekako me nije nikad put vodio u Hercegovinu,ali jednom ću i ja posjetiti naše Međugorje

.

Standardno

Bijah dole...zadivljena sam ljepotom mjesta....iako je nekada bio samo kamenjar, danas je izgrađen i još je u razvoju.
    Ja sam griješila, valjda sam loše čula, mislila sam da je to ukazivanje Gospe svakog drugog u mjesecu...

Bila sam u posjeti komuni 'Cenacolo' koja je osnovana na incijativu časne sestre Elvire iz Italije ... svi o njoj pričaju sa divljenjem, ali nisam imala priliku da je upoznam. Čak i taj okrug komune posjećuju turisti iz raznih dijelova svijeta i slušaju propovijedi bivših ovisnika (o narkoticima, alkoholu, intrnetu i mnogim drugim vrstama ovisnosti).

Meni je dole bilo lijepo (iz Zenice krenuli u čizmama i kaputićima, tamo ljudi hodali u papučama ). Međutim, ja kao muslimanka ne vjerujem u ta 'prikazivanja', ali poštujem i mislim da imaju velikog ulogu u razvoju turizma.
    Last edited by Soleil; 25-08-2008 at 02:54 PM.

Agent47
    Gost

Thumbs up

Citat Prvi postavio MOSTARKA_84 Pregledaj poruku
    Moram ispraviti da Medjugorje nije turisticko mjesto od 1981. godine prvo.
    Drugo, meni osobno jako posebno mjesto ako pricamo cisto o Medjugorju.
    Nije mi se Gospa ukazala niti se ukazuje na svakakvim mjestima, da rascistimo, ukazuje se ovim vidiocima u samoci, ne pred narodom ili na drvecu.
    Ali se jednostavno posebno osjecam kada gore odem.
    Jedno je Medjugorje, jedno su ljudi gore koji zele "zgrnuti pare" na racun toga nazalost.
    Jedna zanimljiva stvar koja je istina i koju sam vec napisala negdje jeste da se Medjugorje nije u ratu pojavljivalo na radarima, bio je kao prazan prostor.
    Iako Vatikan nije priznao Medjugorje jos, Papa Ivan Pavao II. je izjavio "da sam svecenik, isao bih ispovijedati u Medjugorje".
    Dosta ljudi daje zavjete i ide pjeske u Medjugorje takodjer.
    Nadam se da se ova tema nece pretvoriti u ismijavanje nekakvo i podrugivanje jer nakon toga definitivno odlazim sa ovoga foruma.
    Ne smijemo ostati bez najljepše forumašice!!!!
    Bio sam mnogo puta u Međugorju i za mene je to isto mjesto kao svako ostalo. Moja majka je imala nekakvih flasheva tamo ali ja nisam još. Fantastično je za razvoj turizma i još ako Katolička crkva prizna biti će to još veća zarada I kao što M84 reče jedini belaj je što neki ljudi žele da zarade na tome a bez ikakve koristi državi. Neki dan sam pročitao de je prijavljen tek svaki 7. turist

ih bin biba's Avatar
    Godina
    32

Standardno

Citat Prvi postavio lady#1 Pregledaj poruku
    Bijah dole...zadivljena sam ljepotom mjesta....iako je nekada bio samo kamenjar, danas je izgrađen i još je u razvoju.
    Ja sam griješila, valjda sam loše čula, mislila sam da je to ukazivanje Gospe svakog drugog u mjesecu...

Bila sam u posjeti komuni 'Cenacolo' koja je osnovana na incijativu časne sestre Elvire iz Italije ... svi o njoj pričaju sa divljenjem, ali nisam imala priliku da je upoznam. Čak i taj okrug komune posjećuju turisti iz raznih dijelova svijeta i slušaju propovijedi bivših ovisnika (o narkoticima, alkoholu, intrnetu i mnogim drugim vrstama ovisnosti).

Meni je dole bilo lijepo (iz Zenice krenuli u čizmama i kaputićima, tamo ljudi hodali u papučama ). Međutim, ja kao muslimanka ne vjerujem u ta 'prikazivanja', ali poštujem i mislim da imaju velikog ulogu u razvoju turizma.
    Jest ovdje je puno vruce Lady,da kao musliman ne vjerujem i znam da nije priznato od Vatikana (jer opet svaki dan prikazivanje nema sanse) a tu si u pravu komsinice (mostarko 84) neki bi ljudi prodali rodjene gace da bi se docepali para a pravarili da ne pricam,i ako je vec ovo tema bez svadje molim dosta mi ovih svadjalica na svakoj temi pozzz

Ko vjeruje u Allaha i Sudnji dan neka cini dobro svom komsiji.Ko vjeruje u Allaha i Sudnji dan neka pocasti svog gosta.Ko vjeruje u Allaha i Sudnji dan neka govori dobro ili neka šuti! Muslim

Registered User 8mls's Avatar

Standardno

Citat Prvi postavio MOSTARKA_84 Pregledaj poruku
    Imas li nekih konkretnih dokaza za ove tvrdnje?

It's not what I want. It's what's fair...

I'm not afraid... SpiritWalker's Avatar
    S a r a j e v o - Glavni grad Bosne i Hercegovine i njen najveći urbani, kulturni, ekonomski i prometni centar
    Godina
    19

Wink

Citat Prvi postavio lady#1 Pregledaj poruku

Ja bijah jednom ... I super je ... Posebno onaj sportsko -rekreacioni centar ... Divota ... Lijepo je Međugorje !
    Potpisujem se.

Jasko81
    Gost

Standardno

Nažalost, nisam još bio u Međugorju, ali mislim da ću iduće ljeto da krenem u detaljni obilazak 'lijepe naše'.

Hodaj,nebo strpljive voli Paloma_Picasso's Avatar

Standardno

Citat Prvi postavio 8mls Pregledaj poruku
    Imas li nekih konkretnih dokaza za ove tvrdnje?
    Imam li ja dokaza? Nisam ga ja bombardirala niti trazila po radaru.
    Ljudi koji jesu svjedocili su da ga jednostavno radar ne pokazuje..mislis da Medjugorje ne bi sravnili sa zemljom tada?
    Dosta ljudi je za vrijeme rata bilo gore, ili kod svojih ili kao podstanari.
    A da nijedna granata bacena granata nije eksplodirala zna se vec godinama.
    Na temu:
    Ako niste upoznati Gospa se ne prikazuje svaki dan i ljudi ne idu gore da im se Gospa ukaze..
    Gospa se ukazuje vidiocima samo u samoci.
    Osobno sam pricala sa mnogim svecenicima i nijedan mi nije rekao da ne prizna Medjugorje.
    But if You look at me closely,You will see it in my eyes....
    This girl will always find her way

+ Reply to Thread

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Pravila postavljanja poruka

• ne možete postavljati nove teme
  • ne možete postavljati odgovore
  • ne možete postavljati priloge
  • ne možete urediti svoje poruke