+ Reply to Thread
Stranica 1 od 5 12345 PosljednjePosljednje
Prikaz rezultata 1 do 10 od 45

Diskusija: Vodene ospice - pljuskavice

Sarajevo ♥ Ad infinitum's Avatar
    Godina
    20

Standardno Vodene ospice - pljuskavice

Pljuskavice ili vodene ospice su veoma zarazna bolest koju uzrokuje virus varicella-zoster. Kod zdrave djece bolest je blaga i kratkotrajna. Međutim, kod odraslih osoba i kod osoba sa smanjenim imunitetom bolest je ozbiljnija i može dovesti do ozbiljnih posljedica, pa čak i do smrti. 1 od 5.000 pacijenata dobije encefalitis, a oko 3 od 100.000 pacijenata umre. Zaraženost virusom za vrijeme trudnoće može dovesti do urođenih deformacija novorođenčeta.Zaraženost majke neposredno prije poroda također može dovesti do toga da se beba rodi sa vodenim ospicama.Tri do pet posto osoba koje su vakcinisane mogu dobiti blagi osip koji izgleda kao pljuskavice. Djeca koja dobiju ovaj osip treba da izbjegavaju kontakt sa osobama čiji je imunitet oslabljen i sa trudnicama..

Jeste li bolovali vodene ospice ? Ja ih trenutno bolujem ... Stvarno je užasno
    Carpe diem .

بدو kicho's Avatar

Standardno

Odbolovao kicho neke ospice, ali ne zna koje... a smor pravi, ne smije covjek izaci vani, ko ubleha izgleda...

PS.
    Od ospica ces biti jos ruznija, hhh... (nemoj se cesati, ostaju oziljci-rupice po tijelu)...
    Ko od harama zivi godisnje dva puta ne podrigne.

Citav zivot je borba za jednu dobru dzenazu.

Ako volite samo one koji vole vas, gdje je tu nagrada - volite neprijatelja, oprastajte mu.

Godina
    20

Standardno

Citat Prvi postavio kicho Pregledaj poruku
    Odbolovao kicho neke ospice, ali ne zna koje... a smor pravi, ne smije covjek izaci vani, ko ubleha izgleda...

PS.
    Od ospica ces biti jos ruznija, hhh... (nemoj se cesati, ostaju oziljci-rupice po tijelu)...
    aaa .. ovo je fkt niđe vezZe ... dobro je pa mi jos uvijek nema po licu ništa
    Carpe diem .

Udata za forumaša DINHETA's Avatar

Standardno

PS.
    Tekucina i stapici od uha i opleti.
    Nisam bolovala.

Godina
    20

Standardno

Citat Prvi postavio DINHETA Pregledaj poruku
    Tekucina i stapici od uha i opleti.
    Nisam bolovala.
    Jako je opasno kad stariji boluju !
    Carpe diem .

Registered User

Standardno

davno je to bilo.... u trecem razredu osnovne skole

Papričica
    Gost

Standardno

a smor pravi, ne smije covjek izaci vani, ko ubleha izgleda...
    Ja i u školu išla. Ne znam ni jesam li ikome doma rekla da ih imam, cijeli razred bolovao, hihi.

Nekako brzo prođoše, ožiljaka nema.

I'm not afraid... SpiritWalker's Avatar
    S a r a j e v o - Glavni grad Bosne i Hercegovine i njen najveći urbani, kulturni, ekonomski i prometni centar
    Godina
    19

Standardno

Citat Prvi postavio *PoWerPuff* Pregledaj poruku
    Pljuskavice ili vodene ospice su veoma zarazna bolest koju uzrokuje virus varicella-zoster. Kod zdrave djece bolest je blaga i kratkotrajna. Međutim, kod odraslih osoba i kod osoba sa smanjenim imunitetom bolest je ozbiljnija i može dovesti do ozbiljnih posljedica, pa čak i do smrti. 1 od 5.000 pacijenata dobije encefalitis, a oko 3 od 100.000 pacijenata umre. Zaraženost virusom za vrijeme trudnoće može dovesti do urođenih deformacija novorođenčeta.Zaraženost majke neposredno prije poroda također može dovesti do toga da se beba rodi sa vodenim ospicama.Tri do pet posto osoba koje su vakcinisane mogu dobiti blagi osip koji izgleda kao pljuskavice. Djeca koja dobiju ovaj osip treba da izbjegavaju kontakt sa osobama čiji je imunitet oslabljen i sa trudnicama..

Jeste li bolovali vodene ospice ? Ja ih trenutno bolujem ... Stvarno je užasno
    Nislučajno nemoj da ih raščešeš jer će ti ostat ožiljci - kao što su mojoj drugarici. Bolovala ih jesam - 3 sedmice ležala, al' mi je bilo zanimljivo (osim kad nisam 3 noći mogla zaspat do 5-6 ujutro) jer je i drugarica bolovala istovremeno pa smo se stalno zezale itd.. Uglavnom, najbitnije je da ih ne raščešeš inače mogu ostat ožiljci (trajni)...
    A bolovah kad sam bila peti razred, znači..11 godina sam imala (?!)

Good luck!
    Potpisujem se.

Godina
    20

Standardno

Citat Prvi postavio SpiritWalker Pregledaj poruku
    Nislučajno nemoj da ih raščešeš jer će ti ostat ožiljci - kao što su mojoj drugarici. Bolovala ih jesam - 3 sedmice ležala, al' mi je bilo zanimljivo (osim kad nisam 3 noći mogla zaspat do 5-6 ujutro) jer je i drugarica bolovala istovremeno pa smo se stalno zezale itd.. Uglavnom, najbitnije je da ih ne raščešeš inače mogu ostat ožiljci (trajni)...
    A bolovah kad sam bila peti razred, znači..11 godina sam imala (?!)

Good luck!
    Fkt je dosadno(mislim,ovo češanje) ... 3 sedmice da ne izađem vani .. Umirem !
    Carpe diem .

I'm not afraid... SpiritWalker's Avatar
    S a r a j e v o - Glavni grad Bosne i Hercegovine i njen najveći urbani, kulturni, ekonomski i prometni centar
    Godina
    19

Standardno

Citat Prvi postavio *PoWerPuff* Pregledaj poruku
    Fkt je dosadno(mislim,ovo češanje) ... 3 sedmice da ne izađem vani .. Umirem !
    Ne češat ostaće ti "rupice" tj. ožiljci ako budeš češala. Moja drugarica je 5 sedmica bolovala. Znači da to nije određeno tačno - kako kome traje. Drugoj drugarici trajalo 9 dana...Ja sam imala sreću pa me u maju uhvatilo tako da sam sve testove fulila u školi.
    Potpisujem se.

+ Reply to Thread

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Pravila postavljanja poruka

• ne možete postavljati nove teme
  • ne možete postavljati odgovore
  • ne možete postavljati priloge
  • ne možete urediti svoje poruke