+ Reply to Thread
Stranica 1 od 7 1234567 PosljednjePosljednje
Prikaz rezultata 1 do 10 od 62

Diskusija: Rat u BiH: sukob ARBIH JNA(Vojska RS) HVO

BIHnet Korisnik Nermin & Lejla's Avatar

Standardno Rat u BiH: sukob ARBIH JNA(Vojska RS) HVO

naime nikako ne kontam, oko ovog naseg rata
    zasto su se dogodili onoliki unutarnji medjusukobi u ovom nasem ratu
    Tema je filozofija pa cemo filozofirati do mile volje

evo mene zanimaju sukobi HVO i AR BIH u Mostaru i Srednjoj Bosni...
    dok su se npr u Bihacu i Tuzli HVO i AR BIH imale žestoku saradnju i drzale neprijatelja daleko od civila...

Mačak sutlijaner -Garfield-'s Avatar

Standardno

Citat Prvi postavio Tale & Lejla Pregledaj poruku
    naime nikako ne kontam, oko ovog naseg rata
    zasto su se dogodili onoliki unutarnji medjusukobi u ovom nasem ratu
    Tema je filozofija pa cemo filozofirati do mile volje

evo mene zanimaju sukobi HVO i AR BIH u Mostaru i Srednjoj Bosni...
    dok su se npr u Bihacu i Tuzli HVO i AR BIH imale žestoku saradnju i drzale neprijatelja daleko od civila...
    Uslov za rat je da bude sukoba zar ne. Inače čitav rat je bio unutarnji međusukob. Razlog zbog čega nije bilo sukoba u Tuzli je valjda što su Hrvati tamo u veoma malom broju ( iako u malom broju IMAJU SVOJU VOJSKU!!!!???) lojalnost !!? Nije bilo mogućnosti spajanja sa ostalim krajevima gdje ima Hrvata ( bez fatalnih posljedica po Hrvate ) Sve ovo zaključujem gledajući neke etničke karte i iznosim mišljenje
    Ruke gore gore, cijene dolje dolje

ostro & na prvu :) Blahhh's Avatar

Standardno

Citat Prvi postavio dinaraaa Pregledaj poruku
    Uslov za rat je da bude sukoba zar ne. Inače čitav rat je bio unutarnji međusukob. Razlog zbog čega nije bilo sukoba u Tuzli je valjda što su Hrvati tamo u veoma malom broju ( iako u malom broju IMAJU SVOJU VOJSKU!!!!???) lojalnost !!? Nije bilo mogućnosti spajanja sa ostalim krajevima gdje ima Hrvata ( bez fatalnih posljedica po Hrvate ) Sve ovo zaključujem gledajući neke etničke karte i iznosim mišljenje
    upravo tako

odnosno tamo gdje secesionisticka, nacional-fasisitcka lebensraum politika tadasnjeg zagreba nije mogla zasijati sjeme zla...tek iz prakticnih natalitetnih razloga

1995.
    Džemila Delalić iz sela Dobrak,kod Srebrenice:
    "Zgrabih ja dijete,hocu da mu zavezem pupak,kad cetnik preda me: Spusti to dijete dolje! Ja ga popusti na dimije,fino dijete, duge kosice,kao da je okupano.Cetnik pridje,nogom stade djetetu na vrat."

Standardno

Dinara pravis velike greske

hoces popis iz 1991 da ih ima vise nego u srednjoj bosni
    Citav Posavski kanton i Veliki dio Tuzlanskog kantona i ja se nalazim u naselju sa pola hrvata..niti su se bunili sto su bili u AR BIH niti im je smetalo....i kako znam sve akcije su zajedno u saradnji radjene npr od branjenja Gradačca preko te prekida
    tadasnje Republike Srpske oslobađanjem Brckog cime su izgubili kontinetalnu povezanost...

i da ti odgovorim Posavski kanton, da mogli su se spojiti sa hrvatskom jer im je baš blizu granica Hrvatske......niti bi im neko prestavljao probleme u tom poslu ali nisu...
    Evo npr Sto u Posavskom kantonu mislim Orašje sto nije tezilo nekom odcepljenju i sto je saradjivalo sa ArBIH
    Last edited by Nermin & Lejla; 09-08-2009 at 02:12 PM.

Standardno

Naime posto su kod nas u Ar Bih bile sve nacionalnosti bar tako je ovdje bilo u TK svrati juce da prucim Fatihu do ovog mjesta
    To je 90% hrvatsko stanovnistvo i na spomenicima je drzava BIH ne hrvatska
    te AR BIH

Ja mislim da osim Zagreba i ostalih stvari tu je nešto jos vise drugacije bilo
    Pogotovo na sukobe u Srednjoj Bosni ne kontam kako bi se Hrvati iz srednje BOsne spojili sa Hrvatima u Hrvatskoj
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails ar bih.jpg  

Moderator Enver's Avatar

Exclamation

Tema prebačena u odgovarajući Pdf.
    Diskusija se može nastaviti.

Standardno

Citat Prvi postavio Tale & Lejla Pregledaj poruku
    Dinara pravis velike greske

hoces popis iz 1991 da ih ima vise nego u srednjoj bosni
    Citav Posavski kanton i Veliki dio Tuzlanskog kantona i ja se nalazim u naselju sa pola hrvata..niti su se bunili sto su bili u AR BIH niti im je smetalo....i kako znam sve akcije su zajedno u saradnji radjene npr od branjenja Gradačca preko te prekida
    tadasnje Republike Srpske oslobađanjem Brckog cime su izgubili kontinetalnu povezanost...

i da ti odgovorim Posavski kanton, da mogli su se spojiti sa hrvatskom jer im je baš blizu granica Hrvatske......niti bi im neko prestavljao probleme u tom poslu ali nisu...
    Evo npr Sto u Posavskom kantonu mislim Orašje sto nije tezilo nekom odcepljenju i sto je saradjivalo sa ArBIH

Nije homgeno i nije povezano što je glavni razlog. U Orašju npr. postojala samo HVO ( HVO oznaka dolazi iz glavnog štaba zapade hercegovine tvorevina hercegbosne )
    Do skoro u Orašju nije bilo bosanske zastave nigdje od policije pa nadalje već isključivo šahovnica. Na ramenima policijskog komandira je još uvijek šahovnica u tom istom Orašju.

Tuzla ima hrvatski radio, hrvatsku školu ( pod nazivom katolička škola a katolici su ovdje 99 % hrvati tako da je to isto ) Istu školu pohađati mogu i drugi -Ne katolici znači da škola nije smišljena da bude odgajanje djece u duhu katoličanstva već da se ipak da mala granica šta se želi s ovim objektom. Toliko o hrvatskom bosanstvu u Tuzli. U cijelom kantonu i oblasti su mjesta gdje ima hrvata razbacana i nema povezanosti. Da li je kojim slučaem Olovo i Kladanj u hrvatskoj većini onda bi se Tuđmanova politika podjele BiH obistinila 100%

Raspored emisija hrvatskog radija soli

SUBOTA
    07.00 Kronika HR Zagreb
    07.20 Dobro jutro, jutarnji program
    08.00 Vijesti
    08.05 Dobro jutro, jutarnji program
    09.00 Glazbeno-promidžbeni program
    10.00 Otvoreni Radio-aktualnosti
    10.30 Planet mladih - obrazovna emisija
    12.00 Promidžbeni program
    20.00 Glazbena večer
    NEDJELJA
    07.00 Emisija za selo
    10.00 Promidžbeni program
    19.00 Prijenos sv. mise - Međugorje
    20.00 Glazbena večer

Standardno

Nije homgeno i nije povezano što je glavni razlog. U Orašju npr. postojala samo HVO ( HVO oznaka dolazi iz glavnog štaba zapade hercegovine tvorevina hercegbosne )
    Do skoro u Orašju nije bilo bosanske zastave nigdje od policije pa nadalje već isključivo šahovnica. Na ramenima policijskog komandira je još uvijek šahovnica u tom istom Orašju.

Tuzla ima hrvatski radio, hrvatsku školu ( pod nazivom katolička škola a katolici su ovdje 99 % hrvati tako da je to isto ) Istu školu pohađati mogu i drugi -Ne katolici znači da škola nije smišljena da bude odgajanje djece u duhu katoličanstva već da se ipak da mala granica šta se želi s ovim objektom. Toliko o hrvatskom bosanstvu u Tuzli. U cijelom kantonu i oblasti su mjesta gdje ima hrvata razbacana i nema povezanosti. Da li je kojim slučaem Olovo i Kladanj u hrvatskoj većini onda bi se Tuđmanova politika podjele BiH obistinila 100%

Raspored emisija hrvatskog radija soli
    Radio me uopste ne interesuje.interesuje me evo npr sto u Mostaru ima bitna stvar da li si na lijevoj ili desnoj obali itd....i da te neko moze pretuci zbog imena...i nacionalne opredijeljenosti to dinara znas dobro nije moguce ovdje ni u snu....bar ovdje za mostar, vitez ,travnik i ostalo ne garantujem....

Slusas ti mene ja sam ovdje cijeli rat bio, tako da znam. velike jedinice na podruciju Posavine su zajedno HVO i AR Bih zajedno oslobodile Brcko odbranile Gradačac i drzale liniju zajedno....ne znam koliki broj hrvata je bio ovdje
    ali veci je bio nego u Zavidovicima Maglaju i Zepču hoces da ti nabrajam popise stanovnistva grada Tuzle i Zavidovica pa da vidis brojeve hrvata npr. a tamo su izbili medjusobini sukobi...

da nije neko naredjivao te sukobe evo maglaj zepce granici sa Tuzlanskim kanotonom mogli su se tu hrvati iz TK sabrati i osnovati pokrajine neke

i za ovo sto si naveo
    ne interesuje mene sto hrvati sire svoju kulturu po tuzli interesuje me sto nisu npr prikljucili se cetnicima i razorili npr tk
    i sto nije bilo medjusobnih sukoba a moglo je biti....
    Last edited by Nermin & Lejla; 09-08-2009 at 02:50 PM.

ostro & na prvu :) Blahhh's Avatar

Standardno

...i osnovali su...i usput porusili sve sto je u zepcu, vitezu i kiseljaku podsjecalo na bosnjake..

tale, tvoja pisanja kao da su operisana od racia i realnosti
    1995.
    Džemila Delalić iz sela Dobrak,kod Srebrenice:
    "Zgrabih ja dijete,hocu da mu zavezem pupak,kad cetnik preda me: Spusti to dijete dolje! Ja ga popusti na dimije,fino dijete, duge kosice,kao da je okupano.Cetnik pridje,nogom stade djetetu na vrat."

Standardno

Citat Prvi postavio Blahhh Pregledaj poruku
    ...i osnovali su...i usput porusili sve sto je u zepcu, vitezu i kiseljaku podsjecalo na bosnjake..

tale, tvoja pisanja kao da su operisana od racia i realnosti
    Upravo, kao da razgovaram s nekim ko je tek ustao i još se nije razbudio

Pa imaš more emisija na HTV npr latinica gdje ljudi Hrvati iz BiH i Hrvatske otvoreno govore od Karđorđevu, Tuđmanu Miloševiću. Kratu BiH gdje je JASNO TUĐMAN NACRTAO granice između ostalog Bošnjacima malo okolo Sarajeva i okolo Tuzle. ODMAH NA POČETKU SE ODREKAO TIH PODRUČJA. A Tuđman ti je bio apsolutni diktator i što smisli to i uradi nitko ga nije mogao spriječiti. Hrvati u TK su za Tuđmana kolateralna šteta prepušteni "sami sebi" ali opet oni pogled upiru ka Zagrebu.

Ante Prkačin ima dosta materijala u vezi istog .

+ Reply to Thread

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Pravila postavljanja poruka

• ne možete postavljati nove teme
  • ne možete postavljati odgovore
  • ne možete postavljati priloge
  • ne možete urediti svoje poruke