+ Reply to Thread
Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Prikaz rezultata 1 do 10 od 15

Diskusija: sastava iz bosanskoj jezika....

Registered User Swiss_girl's Avatar

Standardno sastava iz bosanskoj jezika....

Zdravo svima,;
    Za bosansko jezik smo dobili da napisemo sastav na neke od ovih tema...ja licno ne znma bash pisati sastave na bosanskom jeziku pa molim sve one kojii maju inspriacije da pomognu.Teme su
    Na pravi put sam ti majko izašao;
    Gdje su zlatne ptice ljudskih snova,preko kojih se to bezbrojnih mora vrtešnih planina do njih dolazi
    Treba sve proživjeti osvajajuči radost čistog života i ljepotu ljubavi prema ljudima u ovom kratkom preletu izmedju 2 tajne života i smrti.
    Hvala puno

il si bos il hadzija cprp zvrk's Avatar
    nije vazno odakle sam, sve dok znades kuda putujem

Standardno

draga nasa bosanko u dijaspori
    toplo ti preporucujem da procitas koju knjizicu na nasem jeziku
    pa ces ga znati
    il da iduci put kad dodjes u bosnu pricas na nasem jeziku a ne nekom evropskom

a vidim da ti ni citanje ne ide
    jer da ti ide
    shvatila bi da ovdje nigdje ne pise: izrada domace zadace

potrudi se malo
    napisi rad
    a mi cemo ti gramaticki korigovati
    Last edited by zvrk; 09-02-2010 at 02:11 PM.
    "Onaj ko je spoznao Istinu - hrabar je!
    A kako da ne bude kad je pošteđen straha od smrti?
    Velikodusan je - a kako da ne bude kad je daleko od ljubavi prema neistini...
    on prasta mnogo - a kako da ne prasta kad mu je dusa iznad toga da bi je mogle povrijediti ljudske zablude"

Ibn Sina

Snaga na dunjaluku - sreca na ahiretu!

Banovan/a

Standardno

Citat Prvi postavio Swiss_girl Pregledaj poruku
    Zdravo svima,;
    Za bosansko jezik smo dobili da napisemo sastav na neke od ovih tema...ja licno ne znma bash pisati sastave na bosanskom jeziku pa molim sve one kojii maju inspriacije da pomognu.Teme su
    Gdje su zlatne ptice ljudskih snova,preko kojih se to bezbrojnih mora vrtešnih planina do njih dolazi
    Treba sve proživjeti osvajajuči radost čistog života i ljepotu ljubavi prema ljudima u ovom kratkom preletu izmedju 2 tajne života i smrti.
    Hvala puno
    Slusaj sreco moja:kad sam morala pisati sastave na....hm,srpskohrvatskom,pisala sam ih sama sebi.
    Kad sam morala pisati sastave na slovenskom-pisala sam ih sama sebi.
    Kad sam morala pisati sastave na engleskom-i te sam pisala sama sebi.
    Kasnije,kad sam morala pisati seminarske radove-bilo mi je lako napisati ih,jer sam dobro poznavala svoj jezik,a i ova dva druga su mi mnogo pomogla,barem u trazenju materijala.

Naslovi tvojih tema mi zbilja zvuce zanimljivo,odaberi jednu,duboko se zamisli-i pisi.Pisi sve sto ti padne na pamet,istresaj misli na papir,mozda nece bas lijepo izgledati ali kad zavrsis,uzmes i fino to prepises,ispravis gramaticke greske,pronadjes neke malo ljepse izraze....eto,tu ti mozemo pomoci,ti napisi koncept,a mi cemo ti to dotjerati(razumijm kako ti je ako ne znas bas bosanski).
    I zapamti,pisanjem sastava ti niko ne pomaze-cini ti medvjedju uslugu(odmaze ti).

edit:evo,sad vidjeh da ti je i Zvrka isto preporucila,znaci,potrudi se a mi cemo ti rado pomoci

بدو kicho's Avatar

Standardno

A Southern je zaista pomogla, niko to bolje ne bi uradio, hhh. South - ne moras na svaku temu odgovoriti. Ili moras? To ti fetiš?

Pravilnik foruma ne dozvoljava da se drugima rade zadace, ali ako vec neko hoce da pomogne onda neka to i uradi, a ne dapridikuje bez ikakvog doprinosa... samo jos vise zbunite djevojku...

Tema "Na pravi put sam ti izasao majko" je zanimljiva... povezes savjete koje ti je majka davala za zivota, kako je skolovanje najbitnije i kako ce ti pomoci u buducnoti, kako lijepo ophodjenje i vladanje je bitan faktor covjekova zivota, kako je majcinska ljubav i potpora davala ti snagu da ides naprijed, da ne pokleknes pred izazovima i porocima koje ovaj prolazni svijet postavlja pred svakog covjeka... da si shvatila da uspjesnost covjeka nije mnogo para, vec mnogo prijatelja, da kada vidis kako je trend postao nekontrolisano konzumiranje alkohoa i droge, a da ti ne forsiras taj trend koji u propast vodi, onda mozes reci si ipak uspjela u zivotu - za rqazliku od mnogih koji utociste i spas traze u josvecem zlu... kako si i dan danas zahvalna majci koja je mnogo vremena povodila razgovarajuci sa tobom, savjetujuci te i zabranjivajuci ono sto njeno iskustvo zna da nije dobro za tebe... mislim, mozes zaista mnogo filozofirati...
    a Kicho trenutno uci, ima uskoro ispit tako da je i ovo dovoljno za sada... ako zapnes, javi
    Ko od harama zivi godisnje dva puta ne podrigne.

Citav zivot je borba za jednu dobru dzenazu.

Ako volite samo one koji vole vas, gdje je tu nagrada - volite neprijatelja, oprastajte mu.

Standardno

ja napisah da ona uradi
    a mi cemo gramaticki onda urediti
    on prasta mnogo - a kako da ne prasta kad mu je dusa iznad toga da bi je mogle povrijediti ljudske zablude"

Ibn Sina

Archmage MissIndulgence's Avatar

Standardno

Zdravo svima,;
    Hvala puno
    Napravi nacrt, napisi nesto, posalji temu u odredjeni tok, ja cu ti uraditi ostalo. Isparviti greske, dodat sinonime, ispravit recenice i slicno. Niko ti nece napisat sasatav od a do ž.
    I dreamt the past was never past redeeming:
    But whether this was false or honest dreaming
    I beg death's pardon now. And mourn the dead.
    ~ Richard Wilbu

Standardno

obrisala spam
    south ne zakuhavaj

Ibn Sina

Banovan/a

Standardno

Citat Prvi postavio kicho Pregledaj poruku
    A Southern je zaista pomogla, niko to bolje ne bi uradio, hhh. South - ne moras na svaku temu odgovoriti. Ili moras? To ti fetiš?

Pravilnik foruma ne dozvoljava da se drugima rade zadace, ali ako vec neko hoce da pomogne onda neka to i uradi, a ne dapridikuje bez ikakvog doprinosa... samo jos vise zbunite djevojku...

Tema "Na pravi put sam ti izasao majko" je zanimljiva... povezes savjete koje ti je majka davala za zivota, kako je skolovanje najbitnije i kako ce ti pomoci u buducnoti, kako lijepo ophodjenje i vladanje je bitan faktor covjekova zivota, kako je majcinska ljubav i potpora davala ti snagu da ides naprijed, da ne pokleknes pred izazovima i porocima koje ovaj prolazni svijet postavlja pred svakog covjeka... da si shvatila da uspjesnost covjeka nije mnogo para, vec mnogo prijatelja, da kada vidis kako je trend postao nekontrolisano konzumiranje alkohoa i droge, a da ti ne forsiras taj trend koji u propast vodi, onda mozes reci si ipak uspjela u zivotu - za rqazliku od mnogih koji utociste i spas traze u josvecem zlu... kako si i dan danas zahvalna majci koja je mnogo vremena povodila razgovarajuci sa tobom, savjetujuci te i zabranjivajuci ono sto njeno iskustvo zna da nije dobro za tebe... mislim, mozes zaista mnogo filozofirati...
    a Kicho trenutno uci, ima uskoro ispit tako da je i ovo dovoljno za sada... ako zapnes, javi
    Citat Prvi postavio zvrk Pregledaj poruku
    ja napisah da ona uradi
    a mi cemo gramaticki onda urediti
    Citat Prvi postavio zvrk Pregledaj poruku
    obrisala spam
    south ne zakuhavaj

South zakuhava?A Kicho je citira sto odgovara kao i ti?

Dobro,eto onda neka mala napise sta hoce a mi cemo ispraviti.A ako bas ne bude licilo na sastav,onda cemo se malo jace aktivirati.
    Ima da to bude najbolji sastav u skoli
    Last edited by southern; 09-02-2010 at 03:45 PM.

(´・ω・`) JustOne's Avatar

Standardno

@@ kicho ti je dao odlican primjer...

I ono sto ti uvijek moze pomoci je da uporedis sadasnju situaciju sa prijasnom...I reci nesto svojim rijecima...Onako malo to @filozofski@ ( ) i bice nastavnica/nastavnik /profesor/profesorica zadovoljna
    Citaj puno lektira ,uvijek ti moze pomoci da uzmes za primjer neku recenicu i fino je razradis u detalje. yes i know =3 it seems like hard but its not・・・「・w・」

ober Ä. Biathlon/ka's Avatar

Standardno

Zdravo svima,;
    Hvala puno
    dodji cesce na forum, pa ce te nauciti kao i mog dragog sto naucise..
    nisu ga naucili samo pisati i citati..

+ Reply to Thread

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Pravila postavljanja poruka

• ne možete postavljati nove teme
  • ne možete postavljati odgovore
  • ne možete postavljati priloge
  • ne možete urediti svoje poruke