Pregledaj rezultate ankete: Najbolji program za GPS navigaciju sa najdetaljnijim mapama je

Glasači
61. Ne možete glasati na ovoj anketi
  • GARMIN XT

50 81.97%
  • IGO

7 11.48%
  • Cardinale

0 0%
  • Sygic

0 0%
  • Navigon

2 3.28%
  • CoPilot

0 0%
  • Destinator

0 0%
  • Nokia OVI maps

2 3.28%
  • neki drugi

0 0%
+ Reply to Thread
Stranica 1 od 13 12345678911 ... PosljednjePosljednje
Prikaz rezultata 1 do 10 od 127

Diskusija: GPS navigacija za BIH, najbolji program, najdetaljnije mape, uputstva za instalaciju

pdf Moderator qwerty's Avatar

Standardno GPS navigacija za BIH, najbolji program, najdetaljnije mape, uputstva za instalaciju

GPS navigacija za BIH, najbolji program, najdetaljnije mape, uputstva za instalaciju i sl.

Evo posto sve vise ova tema interesantna za korisnike mobitela, a veoma malo o tome ma na nasim forumima i sajtovima odlucio sam da je uvrstim kako bi na jednom mjestu mogli dobiti sve potrebne informacije za download mapa za BIH i region i sl. Takodje interesuje me koji program je po Vama najbolji i zasto, koji ima najdetaljnije mape i naravno ocekujem da sve sto znate o ovome podijelite sa nama kako bi razmjenili iskustva i pomogli nekom ko je manje upucen u ove stvari gdje se isti mogu downloadovati i kako instalirati i sl. Posto ja imam windows mobile ja cu pisati za njega, a vi slobodno pisite i za ostale o.s. ako koristite.

preporucujem slijedece linkove GPS za WM uredjaje GPS za windows mobile
    Garmin za windows mobile tutorial za instalaciju, mape i sl.
    igo8.3.2. sa hrvatskim jezikom i glasom za navodjenje
    igo 8.3.2. komplet aplikacija+mape+zgrade i sl.
    Najnovije Mape za BiH Igo8.3.2.
    uputstvo za koristenje IGO8 navigac.softvera

napomena: kod IGO8 morate paziti da vam i mape budu od oste verzije programa jer u suprotnom nece raditi.
    Eto to je to zasad sto jos dohvatim da radi ok stavicu, takodje ako nadjete nove verzije programa za navigaciju ili mape javite pa cu okaciti na 1.str.

Ja koristim ovaj igo8 i prilicno su mu detaljne mape za BiH, sad moram jos instalirati GARMIN-a pa cu uporediti. Uglavnom svi kazu da su ova dva programa za nase prostore medju najboljima ostali imaju manje detaljne mape

Navigacija na mobilnim telefonima

Garmin nudi navigaciju na mobilnim telefonima pomoću Garmin XT softvera

Mape se redovno obnavljaju

Snalaženje u nepoznatom gradu postalo je jednostavno ako uz sebe imate moderni pametni telefon. Gotovo svi modeli već nude ili se mogu nadograditi nekim softverom za satelitsku navigaciju, ako telefon ima GPS prijemnik ili se Bluetoothom može povezati s takvim prijemnikom.

Garmin nudi navigaciju na mobilnim telefonima pomoću Garmin XT softvera u koji se karte instaliraju s jednakom lakoćom kao i u Garminove samostalne navigacijske uređaje.

Topografske karte

Veoma kvalitetne karte izrađuje lokalna firma Navigo Sistem. Karte se osvježavaju u intervalima od šest mjeseci, a postoji i topografska karta BiH te susjednih zemalja. Garmin XT postoji u verzijama za operativne sisteme Symbian i Windows Mobile.

TomTom navigacija je po konceptu vrlo slična Garminu. Firma primarno proizvodi navigacijske uređaje za cestovnu navigaciju te kartografiju koja ih prati. TomTom podržava instalaciju na operativni sistem Symbian, ali je danas daleko poznatiji po navigacijskom paketu koji je izdao za Appleov iPhone.

Prednost TomTomove navigacije za iPhone u odnosu na ugrađenu Googleovu jeste što su karte smještene na samom telefonu, pa nema potrebe za konstantnim preuzimanjem s interneta, što se može pokazati skupim u roamingu.

Različite lokacije

Googleovu navigaciju moguće je instalirati i na pametne telefone Symbian S60, BlackBerry i Android. Karte su vrlo detaljne, postoje i informacije o javnom prijevozu te je moguće baciti pogled na razne lokacije u Street View načinu rada.

Na tržištu postoji još nekoliko navigacijskih rješenja poput Navigona koji se prilično povoljno prodaje u Appleovom AppStoreu u verziji za iPhone. Postoji i Navigon za Android, Symbian i Windows Mobile. Slična je situacija i sa Wisepilot softverom koji će na našim prostorima popularizirati Sony Ericsson. Pametni telefon Xperia X10 koristi Wisepilot kao tvornički instaliran softver za navigaciju.

Marka mobitela

Određeni proizvođači nude svoja navigacijska rješenja uz svoje pametne telefone. Tu prvenstveno mislimo na Nokiju koja već neko vrijeme nudi Nokia Maps, a odnedavno je ponudu značajno poboljšala učinivši te karte potpuno besplatnim za novije Nokia Symbian pametne telefone. Sada je sve besplatno, a Nokia nudi karte gotovo cijelog svijeta. Naši krajevi su prilično dobro pokriveni, a osvježenja karata obavljaju se preuzimanjem s interneta.
    Last edited by qwerty; 14-05-2010 at 04:02 PM.
    Zahvaljujem svima na posjeti i angazovanosti na GSM pdf ubuduce necu vise biti moderator dao sam ostavku radi poslovnih obaveza u firmi. Pozdrav svima nastavicemo se druziti kroz diskusije. Hvala.

Registered User Suweydan's Avatar

Standardno

Ja na svome Diamondu 2 koristim iGo8 i veom sam zadovoljan s njim.

BiH jeste nešto slabije pokrivena od ostalih zemalja, ali ono što je pokriveno veom je tačno i detaljno...

mariobl, hvala ti za linkove!!!

Standardno

Citat Prvi postavio Suweydan Pregledaj poruku
    Ja na svome Diamondu 2 koristim iGo8 i veom sam zadovoljan s njim.

BiH jeste nešto slabije pokrivena od ostalih zemalja, ali ono što je pokriveno veom je tačno i detaljno...

mariobl, hvala ti za linkove!!!
    ja sam juce ubacio ove nove mape za BiH na IGO i prilicno je detaljna mapa i nema sta program je odlican.
    Zahvaljujem svima na posjeti i angazovanosti na GSM pdf ubuduce necu vise biti moderator dao sam ostavku radi poslovnih obaveza u firmi. Pozdrav svima nastavicemo se druziti kroz diskusije. Hvala.

Registered User

Standardno

po meni je garmin mnogo bolji probajte staviti garmina na svoje uredzaje i adriaroute 3.0 pa ce te vidjeti razliku
    spaaahoooo

Pumpadžija... A L I's Avatar

Standardno

Gdje da zbavim Adriaroute 3.0 imam 2.3 cini mi se.

Registered User

Standardno

trebao bi potraziti linkove ali ako je hitno upload-dat cu ti ja nije problem
    spaaahoooo

Standardno

Mozes li uploadat na freezonu?

H.A.L. 9000 soft|cy's Avatar

Standardno

Rijetko ko je koristio ijedan, kamo li sve, pa da može donijeti neki koristan glas. Npr. ja sam koristio samo iGO, a sad glasao za njega . Ali eto, trebao bih ga pohvaliti, dobre mape, lagana instalacija, doduse malo problema sa novijom verzijom na starijem hw zbog memorije, jedini problem je što mi nešto u zadnje vrijeme neće satelit da uhvati, tj. da se locira

Good afternoon gentlemen. I am a HAL 9000 computer. I became operational at the H A L plant in Urbana, Illinois on the 12th of January, 1992.

Standardno

Bojim se da rijetko koji moze po detaljnosti ovih nasih prostora sa Garminom, prosto je fantastican, a i sa AGPSom hvata satelit za 5 sekundi.

Standardno

Citat Prvi postavio A L I Pregledaj poruku
    Bojim se da rijetko koji moze po detaljnosti ovih nasih prostora sa Garminom, prosto je fantastican, a i sa AGPSom hvata satelit za 5 sekundi.
    ja nemam problem sa hvatanjem satelita moj hp ga odlicno hvata, dok se pokrene program on je vec nahvatao pun signal tako da to nije problem, meni je samo bitno koliko je detaljna mapa i kakav je korisnicki interfejs programa. Cim uhvatim malo vremena nabacicu i Garmin obavezno, a ovaj IGO sam nabacio jer je jednostavnija instalacija karata od Adria route pa zato nisam ima vremena da se bakcem sa otkljucavanjem karata.

+ Reply to Thread

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 2 users browsing this thread. (0 members and 2 guests)

Bookmarks

Pravila postavljanja poruka

• ne možete postavljati nove teme
  • ne možete postavljati odgovore
  • ne možete postavljati priloge
  • ne možete urediti svoje poruke