+ Reply to Thread
Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Prikaz rezultata 1 do 10 od 11

Diskusija: Problemi sa Internet konekcijom

Red Devil
    Godina
    26

Angry Problemi sa Internet konekcijom

Vozdra,

Korisnik sam MojeTV. Kao što znate uz nju dođe i ADSL. Ljudi iz BH Telecoma su mi sve podesili, ali imam problema sa konekcijom. Kada se konektujem i dok aktivno surfam Internetom sve je u redu, ali ako sam konektovan i ne koristim Internet nakon nekog vremena samo mi se diskonektuje.

To mi predstavlja problem kada nešto skidam sa Interneta, jer ne mogu da ostavim da mi se skida i da odem, jer bi mi se samo diskonektovalo i onda trebam da opet skidam ponovo i to mi jako smeta.

Bio bih vam jako zahvalan ukoliko biste mi pomogli da riješim ovaj problem.

Ukoliko nisam otvorio temu u ispravnom pod-forumu, neka je neko premjesti gdje treba biti.

Unaprijed hvala.
    Last edited by SunnyBoy; 06-10-2010 at 08:01 PM. Razlog: Gramatičke greške.

Beg...................... mirzet52's Avatar
    Godina
    24

Standardno

desni klik na konekciju, kod mene se zove bitchnet -> properties -> tab options -> i nac idile time before hanging up: stavit na never...

znaci ostajace stalno koenktovan komp... ili ako koristis neki download manager tipa free download manager ili neku aplikaciju da nije u njoj namjesteno da detektuje aktivnost i ukine konekciju... pozz
    سبحان الله

Red Devil
    Godina
    26

Unhappy

Citat Prvi postavio mirzet52 Pregledaj poruku
    desni klik na konekciju, kod mene se zove bitchnet -> properties -> tab options -> i nac idile time before hanging up: stavit na never...

znaci ostajace stalno koenktovan komp... ili ako koristis neki download manager tipa free download manager ili neku aplikaciju da nije u njoj namjesteno da detektuje aktivnost i ukine konekciju... pozz
    Već mi stoji na 'Never' i opet isto. Nisam shvatio ovaj drugi dio. Ne koristim nijedan download manager, ali ne shvatam šta misliš pod tim da mi nije u nekim aplikacijama namješteno da detektuje aktivnost i ukine konekciju?

Zna li iko neko drugo rješenje?

Beg...................... mirzet52's Avatar
    Godina
    24

Standardno

Mah neke apllikacije mogu ukinut konekciju ako ti je tako poeseno u njima.. to ocu da ti kazem...

ajde probaj ovako, ma da je vezano za iste postavke...
    otvori internet explorer pa idi

tools-> Internet options->connections-> izaberi svoju i klikni na settings -> pored sifre imas dugme advanced-> imas dvije tu opcije,
    disconnect if idle for
    disconnect when connection may no longer be needed

odcekaj oba, da nema kvacica ispred pa sacuvaj....
    سبحان الله

Registered User

Standardno

Korisit download maneger, a opet zavisi od servera sa kojeg skidaš, neki serveri ne podržavaju resume.

Nema baš puno veze kako ćeš naštimati konekciju jer te bihnet diskonektuje barem jednom dnevno sam od sebe (mjenjanje IP adrese i dr.)

BIHnet Korisnik semir1988's Avatar
    Godina
    25

Standardno

Citat Prvi postavio okisinch Pregledaj poruku
    Korisit download maneger, a opet zavisi od servera sa kojeg skidaš, neki serveri ne podržavaju resume.

Nema baš puno veze kako ćeš naštimati konekciju jer te bihnet diskonektuje barem jednom dnevno sam od sebe (mjenjanje IP adrese i dr.)
    bihnet te diskonektuje nakon 12 sati aktivne veze....tj ne mozes biti online duze od 12 h..mora ti puci veza..i opet t diskonektovati
    Prije nego se počnete braniti, dobro poslušajte o čemu je riječ.

Red Devil
    Godina
    26

Citat Prvi postavio mirzet52 Pregledaj poruku
    Mah neke apllikacije mogu ukinut konekciju ako ti je tako poeseno u njima.. to ocu da ti kazem...

ajde probaj ovako, ma da je vezano za iste postavke...
    otvori internet explorer pa idi

tools-> Internet options->connections-> izaberi svoju i klikni na settings -> pored sifre imas dugme advanced-> imas dvije tu opcije,
    disconnect if idle for
    disconnect when connection may no longer be needed

odcekaj oba, da nema kvacica ispred pa sacuvaj....
    Imam samo jednu opciju kad to uradim, a to je ta druga i tu mi je već unchecked bilo. Tako da i to porpada.
    Citat Prvi postavio okisinch Pregledaj poruku

Znam to da diskonektuje jednom, da je bar to jednom nego svako malo.
    Citat Prvi postavio semir1988 Pregledaj poruku
    bihnet te diskonektuje nakon 12 sati aktivne veze....tj ne mozes biti online duze od 12 h..mora ti puci veza..i opet t diskonektovati
    Nisam nikada toliko u komadu na Internetu, ali znam za to.

Hvala svima na prijedlozima, valjda neko zna kako da riješim ovaj problem.

Red Devil
    Godina
    26

Standardno

Zna li iko?

:) mrmrman's Avatar

Standardno

zovi brate bhtelecom neka ti poprave izgleda da ces sam tesko rijesit problem

Pozdrav

Red Devil
    Godina
    26

Citat Prvi postavio mrmrman Pregledaj poruku
    zovi brate bhtelecom neka ti poprave izgleda da ces sam tesko rijesit problem

Pozdrav
    Zvao sam. Kažu da mi možda zbog MojeTV to nešto nije u redu. Rekli su doći u ponedjeljak da to pogledaju.

A, odlučio sam preći na Windows 7 Ultimate uskoro, možda i to riješi moj problem. Možda mi je neka Software-ska greška sa trenutnim OS-om.

+ Reply to Thread

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Pravila postavljanja poruka

• ne možete postavljati nove teme
  • ne možete postavljati odgovore
  • ne možete postavljati priloge
  • ne možete urediti svoje poruke