+ Reply to Thread
Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Prikaz rezultata 1 do 10 od 14

Diskusija: Kurje oko [HITNO SU MI POTREBNI DOBRI SAVJETI KAKO GA UKLONITI]

BIHnet Korisnik Almiraga's Avatar

Standardno Kurje oko [HITNO SU MI POTREBNI DOBRI SAVJETI KAKO GA UKLONITI]

Imam kurje oko vec godinu dana, krenulo od jedne tacke koja se povremeno sirila ali jako sporo. Koristio sam razne flastere, bezuspjesno samo dzaba bacanje para.Probao neku kao kiselinu koja bi trebalo da ga unisti nista uspjesno samo bolove dobijes. Posle sam isao doktoru spavljivao tecnim azotom ( i pridrzavao se njihovih uputa da nakon 4 ili 5 dana odsjecem ono bjelo nakon sto dobro pokiselim noge u slanu vodu i opet nista) isao sam na jedno 4 ili 5 tretmana i evo vidite do cega je doslo. Ja vise neznam sta da radim ako mi doktori nisu pomogli ko ce onda. Uglavnom neide na dobro zato molim sve koji mi misle dati dobar savjet cijenicu to mnogo. Nebi ovo pozelio ni najgorem neprijatelju. Hvala unaprijed.

PS: Zab sam rec ovako izgleda nakon sto sam sinoc stavljao koru od banane pa izgleda ovako bijelo i otkiseljeno.
    Last edited by Almiraga; 25-05-2012 at 01:25 PM.

Registered User Suweydan's Avatar

Standardno

U maslinovo ulje ubaci par komada bijelog luka ( svaki onaj mali dio isjeći na dva-tri dijela ) i nek stoji par dana pa onda time natopiš gazu, gazu postaviš preko bolnog mjesta i zaviješ zavojem...Ovo sam čuo da koriste u nekim švicarskim bolnicama i staračkim domovima kod ljudi koji imaju probleme sa "kurijim okom"...
    Koristeći ovaj tretman kažu da se "kurije oko" osuši i poslije se "izvali" napolje...Probaj!!!

MožeIJučeDaSvaneZarNe? cool.mama's Avatar

Standardno

a, dok čekaš da odstoji taj bijeli luk u maslinovom ulju, pokušaj rasjeći čehno bijelog luka i previti ga preko kurjeg oka...zatim pokušaj sa korom od banane ( također previješ )...to uglavnom raditi prije spavanja, a ujutro izbanjati noge i kad kurje oko omekša pažljivo ga otkineš...
    a, baš gadno izgleda ...želim ti uspjeha u liječenju, ako mi još nešto naumpadne pisat ću...

Standardno

Probacu sa korom od banane (kao sto vidite na slici dobro se okiselilo jer sam je sinoc stavio), probacemo i taj luk, a citao sam da imaju i neki melemi koji prave travari.

sexus plexus nexus

Standardno

vrlo cudno
    ama sta je ustvari to kurje oko!?!!, kad god neko prica o tome, uviiiijeeek se pominje i !!visemjesecna!! agonija
    maltene..ispada da je lakse krpelja odstraniti nego to
    u cemu je trik?
    slika lici na zulj ili zadebljanje koze uzrokovano necim u đonu cipela koje nosis
    mozda zato nece da prode..? jesi li virio u cipele?

NIČIJA, NEČIJA I SVAČIJA Almasa 80's Avatar
    eh,taj sam haber ostavila na najnatrag...

Standardno

Citat Prvi postavio Papirni Pajac Pregledaj poruku
    vrlo cudno
    ama sta je ustvari to kurje oko!?!!, kad god neko prica o tome, uviiiijeeek se pominje i !!visemjesecna!! agonija
    maltene..ispada da je lakse krpelja odstraniti nego to
    u cemu je trik?
    slika lici na zulj ili zadebljanje koze uzrokovano necim u đonu cipela koje nosis
    mozda zato nece da prode..? jesi li virio u cipele?
    Znas ti onu kletvu 'dabogda ti kurije oci progledale'...to dolazi najcesce od tijesne obuce,barem sam ja tako cula.I kazu dok god mu korijen ne unistis on ce i dalje da na preduje.Ja sam ih imala,ali sam ih se rijesila nekakvim flasterima...Dr. Scholl's su se zvali...
    'Ko posjeduje genijalnost, nadarenost obrazovanje i slično njemu bi dobro došlo i malo drskosti. Onome, pak, ko je drzak pomenute sitnice ne trebaju.'

Standardno

Ove patike nosim vec 2 god. Da li je od njih neznam, posto drugu obucu ne nosim. (one su mi ko MS ljeto-zima

sexus plexus nexus

Standardno

znam da strasno boli, to svi kazu, ali ne razumijem je li to nastaje kao zulj ili je nekakv trn ..ali opet kako trn
    po opisu ispada da je kao trn ali kako onda ne mogu u ambulanti pomoci..pa i krpelja isjeku

kad dodem kuci moram pogledati ima li kakav presjek kurjeg oka na guglu

Edit: pokusaj opipati prstima dio dona na mjestu na kojem ti je kurje oko,..ima li kakvo zadebljanje, brid, precka ispod..a onda ima li i na drugoj teni isto?
    tako ces znati je li don oki..
    zaboravih.. sretno , ali pokusaj i ovaj Almasin trik sa tim scholl flasterima, mogli bi upaliti, jer i obuca im kotira dobro
    Last edited by Papirni Pajac; 25-05-2012 at 01:33 PM.

NIČIJA, NEČIJA I SVAČIJA Almasa 80's Avatar
    eh,taj sam haber ostavila na najnatrag...

Standardno

Meni su ovi pomogli:

'Ko posjeduje genijalnost, nadarenost obrazovanje i slično njemu bi dobro došlo i malo drskosti. Onome, pak, ko je drzak pomenute sitnice ne trebaju.'

Standardno

Citat Prvi postavio Almasa 80 Pregledaj poruku
    Meni su ovi pomogli:

Sumnjam jer meni nisu pomogli flasteri, kod mene je neko specificno kurje oko neide u dubinu puno ili se meni cini barem tako, nego u sirinu. Sto se tice drugog stopala sve je ok jos bi mi i to falilo da i drugo fasuje . Ponekad pecka a u globalu ne boli jer se nalazi na luku kao sto se vidi na slici pa nema velikog pritiska na njega. Zasad cu lijeciti bananom, pa cemo vidjet sta ce biti.

PS. Hvala jos jednom za sve savjete.

+ Reply to Thread

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Pravila postavljanja poruka

• ne možete postavljati nove teme
  • ne možete postavljati odgovore
  • ne možete postavljati priloge
  • ne možete urediti svoje poruke